fbpx

Grotažymės už lygybę II dalis

Komentarų: 0

Tęsiame judėjimų, kurie buvo inicijuoti socialiniuose tinkluose pristatymą.

I dalį galite rasti >>ČIA

Socialiniai tinklai  –  puiki platforma reikšti savo mintis ir būti išgirstiems, skelbti savo idėjas, telkti bendraminčius  kovai už lygybę ir žmogaus teises, bei  vienytis prieš smurtą. Socialinėms medijoms turime padėkoti už galimybę vietines problemas paversti globaliomis. Taip gimė ne vienas  judėjimas.

#MyStealthyFreedom ir #WhiteWednesday (Mano Slapta Laisvė ir Baltas Trečiadienis)

2014 metų gegužę emigracijoje gyvenanti Irano žurnalistė Masih alinejad Facebook tinkle paskelbė nuotrauką, kurioje ji jodinėja be galvos apdangalo. Tautiečių reakcija buvo pribloškianti, todėl ji publikavo daugiau panašių nuotraukų, pažymėdama jas „slapta laisvė“. Kampanija Facebook tinkle su tokiu pavadinimu turi daugiau nei milijoną sekėjų.  Čia skelbiamos nuotraukos ir video drąsių moterų, kurios nebijo mesti iššūkio islamiškos šalies reikalavimams moterų aprangai. Primename, kad Irane mergaitės nuo 9 metų privalo dengti galvą viešoje vietoje. Nepaklūstančioms gresia įkalinimas.

#OrangeTheWorld

Kiekvienais metais nuo 25 lapkričio iki 10 gruodžio minima 16 dienų prieš smurtą prieš moteris. Tuo metu visa planetos bendruomenė kviečiama nuspalvinti pasaulį oranžine spalva. Nuo apšviestų namų, tiltų ir skulptūrų, iki į atlapą įsegto oranžinės spalvos kaspinėlio ar kitos šios spalvos simbolikos – taip demonstruojame, kad esame neabejingi smurtui prieš moteris ir mergaites.

#EverydaySexism (Kasdienis seksizmas)

2012 metų pavasarį rašytoja Laura Bates įkūrė puslapį internete pavadintą  „Kasdienis seksizmas“ ( “The Everyday Sexism Project”),  siekdama surinkti tikras moterų istorijas apie kasdien patiriamą seksimą. Projekto tikslas – paskatinti moteris nebijoti pastebėti ir viešai paskelbti kad ir visai nereikšmingai atrodančio seksizmo apraiškas. Kai projekto pavadinimas tapo grotažyme – diskusija ir dalijimasis istorijomis tapo globaliu ir nesustabdomu reiškiniu.

#WhyIStayed

Šiandien žinome, kad 30 procentų moterų pasaulyje yra patyrusios savo intymaus partnerio smurtą (Progress of the world’s women | Digital library | UN Women – Headquarters). Pasirinkimas palikti smurtautoją ir nutraukti tokius santykius nėra paprastas žingsnis, kurį lengva padaryti. Būtent tai ir norėjo pasakyti rašytoja Beverly Gooden 2014 metų lapkričio mėnesį pasidalinusi savo istorija su grotažyme #WhyIStayed. Žmonių, kurie klausė, kodėl ji negali tiesiog išeiti, rašytoja klausė, ar jie yra patyrę smurtą artimoje aplinkoje ir kokių veiksmų ėmėsi patys, siekdami nutraukti smurtą. Sekėjai dalijosi istorijomis su grotažyme  #WhyIStayed ir greitai tai tapo judėjimu, sukūrusiu palaikymo smurto aukoms aplinką.

Pristatėme keletą puikių iniciatyvų kaip socialinius tinklus galima paversti puikiu įrankiu skleidžiant savo idėjas ir sulaukti palaikymo iš tarptautinės bendruomenės. Tegu tai bus paskatinimu nesitaikstyti su smurtu ir kovoti už savo teises.

Pagalba patyrusiems smurtą:

Telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 09:00 iki 17:00

Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; nuo 09:00 iki 17:00  V nuo 09:00 iki 16:00

SKPC kontaktai Lietuvojespecializuotospagalboscentras.lt

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.

Ankstesnis įrašas
Grotažymės už lygybę I dalis
Kitas įrašas
Viktorija Čmilytė-Nielsen – Tai buvo lūžio taškas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu