Kretingos krašto moterys, kuriančios istoriją
„Kretinga (Cretyn) pirmąkart paminėta 1253 m. Kuršo vyskupo Henriko rašte, kaip svarbi kuršių gyvenvietė, priklausiusi Mėguvos žemei. Pagal dalybų aktą, 1253 m. Kretingos pilis ir pusė jos žemių buvo palikta kuršių didikui Veltūnui, o kitą pusę pasidalino Livonijos ordino magistras ir Kuršo vyskupas“. Tai citata iš Vikipedijos. Norime pažymėti, kad 2023 m. Kretingos miestui sukanka 770 metų nuo jos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Ši sukaktis įpareigoja Kretingos miesto gyventojus pažymėti ir švęsti tokią iškilią miesto šventę.
Mūsų organizacija savo įstatuose turi užsibrėžusi uždavinį – ugdyti visuomenės pilietiškumą, kurį geriausia įgyvendinti per savo krašto istorijos pažinimą. Projektas „Moterų indėlis į 770 metų Kretingos krašto istoriją“ siekia informuoti visuomenę apie moterų indėlį į istoriją, valstybės kūrimą ir kultūros puoselėjimą. Oficialioje Lietuvos istorijoje moterų indėlis dažnai lieka nematomas ir tai iš esmės nuskurdina ne tik pačios istorijos, bet ir kultūrinio paveldo suvokimą. Siekdamos įprasminti moterų indėlį, aprašėme 12 iškilių Kretingos krašto moterų istorijų, kurių veikla ir darbai prisidėjo prie Kretingos krašto kūrimo, vystymosi ir klestėjimo.
Kretingos rajono savivaldybė projektui įgyvendinti skyrė 900 Eur. Šio finansavimo dėka sukūrėme plakatą, kurio pagrindinė žinutė – „Istoriją kuria ne tik vyrai, bet ir moterys“.