fbpx

Grotažymės už lygybę I dalis

Komentarų: 0

Socialiniai tinklai  –  puiki platforma reikšti savo mintis ir būti išgirstiems, skelbti savo idėjas, telkti bendraminčius  kovai už lygybę ir žmogaus teises, bei  vienytis prieš smurtą. Socialinėms medijoms turime padėkoti už galimybę vietines problemas paversti globaliomis. Taip gimė ne vienas  judėjimas.

#MeToo

2017 metų spalio 5 dieną Holivudo kino prodiuseris Harvey Weinstein New York Times straipsnyje buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu. Po 10 dienų aktorė Alyssa Milano pakvietė moteris, taip pat patyrusias seksualinį priekabiavimą, dalijantis savo istorijomis Twitter platformoje, naudoti grotažymę #MeToo. Taip gimė #MeToo pasaulinis judėjimas prieš seksualinę prievartą. Ir nors skirtingose šalyse buvo įvairių grotažymių: Prancūzijoje #BalanceTonPorc, Italijoje #QuellaVoltaChe, Turkijoje #SendeAnlat,  Kinioje #RiceBunny, Ispanijoje #Cuentalo ir kitų…, šio virtualaus judėjimo dėka seksualiniai smurtautojai gavo realias bausmes, organizacijos ir kompanijos peržiūrėjo savo elgesio nuostatas, o žmonės visame pasaulyje ėmė nebesitaikstyti su seksualiniu smurtu.

 #AintNoCinderella (Nesu Pelenė)

2018 metų rugpjūtį jauna Indijos gyventoja Facebook tinkle pasidalijo ją išgąsdinusia istorija, kaip vėlai vakare grįžtant namo ją sekė du vyrai. Istorija iššaukė masines diskusijas, išėjusias už socialinio tinklo ribų. Vienas vietos politikas iš valdančiosios konservatyvios partijos, vietoj to, kad pasmerktų moters persekiotojus, paklausė: „Kodėl ji buvo ne namuose po vidurnakčio?“. Šis komentaras supykdė daugybę moterų ir su grotažyme #AintNoCinderella jos kėlė į socialinius tinklus nuotraukas, kuriose jos užfiksuotos vėlai vakare ne namuose. Taip gimė aktyvus pasipriešinimas patriarchalinėms nuostatoms.

#NiUnaMenos & #NiUnaMas (Nei vienos daugiau)

Su šūkiu “Ni una menos” (Nei vienos moters daugiau,) tūkstančiai moterų išėjo į Argentinos gatves 2015 metų birželio mėnesį protestuodamos prieš macho kultūroje pateisinamą moterų žudymą. Pietų Amerikos šalyse femicidas yra neįtikėtino masto – kas 30 valandų nuo esamo ar buvusio partnerio, vyro, artimo giminaičio rankos žūsta moteris.

Šiandien “Ni una menos”  yra didžiulis judėjimas, kuris išsiplėtė ir į kitas Lotynų Amerikos šalis ir sulaukė šimtų tūkstančių sekėjų.

Kitoje dalyje pristatysime dar keletą moterų judėjimų už savo teises ir prieš smurtą, kuriems startą davė iniciatyvą socialiniuose tinkluose.

Pagalba patyrusiems smurtą:

Telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 09:00 iki 17:00

Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; nuo 09:00 iki 17:00  V nuo 09:00 iki 16:00

SKPC kontaktai Lietuvojespecializuotospagalboscentras.lt

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.

Ankstesnis įrašas
Femicido aukoms pagerbti – meno kūrinys
Kitas įrašas
Grotažymės už lygybę II dalis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu