fbpx

Pagalba patyrusiems smurtą dabar jau ir telefonu 8 700 55516

Komentarų: 0

Simboliška, kad pasaulinės kampanijos „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“ proga specializuotos kompleksinės pagalbos centrai (SKPC) įdiegia dar vieną pagalbos priemonę – visiems centrams bendrą telefono numerį. Nuo šiol paskambinusieji šiuo lengvai įsimenamu numeriu bus operatyviai nukreipti į jų vietovę aptarnaujantį centrą.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų specialistai, atsiliepę telefonu 8-700-55516, išklausys, suteiks teisinę, psichologinę ir informacinę pagalbą, kuri yra nemokama ir konfidenciali. Šie centrai veikia visoje Lietuvoje.

Šiuo metu visoje Lietuvoje veikia 16 nevyriausybinių organizacijų, atliekančių SKPC funkcijas. Jos, dar 2018 metais, susijungė į Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociaciją su tikslu vieningai ir koordinuotai kovoti su smurtu artimoje aplinkoje bei užtikrinti, kad pagalba smurtą patyrusiems būtų suteikta kuo skubiau ir profesionaliau.

„Šis telefono numeris gerokai sutrumpins realios pagalbos nukentėjusiajam kelią,

– sako Moterų informacijos centro – vienos iš specializuotos kompleksinės pagalbos centro funkciją atliekančių organizacijų direktorė bei Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacijos valdybos pirmininkė Jūratė Šeduikienė

„iki šiol daugiausiai pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje sulaukdavome iš policijos, savarankiškai besikreipiančių buvo nedaug, nors nesunkiai galima įsivaizduoti, kiek žmonių ši problema paliečia ir kiek jų bando spręsti savarankiškai arba tiesiog susitaiko su padėtimi. Nepavargstame kartoti, jog smurtą Lietuvoje yra patyrusi kas trečia moteris, o patirtas smurtas palieka pėdsaką visam gyvenimui. Todėl dar ir dar kartą kviečiu nutraukti smurto ratą, o jei reikia paramos tokiam žingsniui – tiesiog paskambinkite!“

Tai ypač aktualu dabar, kai išgyvename antrąją pandemijos bangą ir karantiną. Jau pavasario karantino metu fiksavome augančius smurto atvejus, su nerimu laukiame šio karantino statistikos. Todėl labai svarbu nebūti abejingiems, pajutus, kad artimų žmonių, kaimynų, draugų šeimose gali būti smurtaujama, pasiūlyti paskambinti šiuo nesudėtingu telefono numeriu.

„Geriau perdėtas rūpestis nei dar viena tragedija“, – sako Jūratė Šeduikienė.

Daugiau apie juos galima sužinoti www.specializuotospagalboscentras.lt . Puslapyje veikia ir pokalbio gyvai funkcija.

Pagalba patyrusiems smurtą:

– telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 13:00 iki 16:00

– tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; V nuo 9:00 iki 17:00

TYRIMAS

SPC kontaktai Lietuvoje

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Ankstesnis įrašas
16 dienų 2020 Lietuvoje ir pasaulyje – #AšLenkijosMoteris
Kitas įrašas
Futbolininko istorija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu