fbpx

Futbolininko istorija

Komentarų: 0

Tuo pat metu, kai Lietuvoje visuomenės aistras kaitino telekomunikacijų bendrovės reklamos skandalas dėl sunkų seksualinį nusikaltimą praeityje padariusių garsiųjų krepšininkų pasirinkimo reklamos veidais, labai panašią problemą sprendė Anglijos Selbio miesto futbolo klubas Selby Town FC. Nusprendę pasirašyti sutartį su futbolininku Reece Thompson, kuris 2019 metų balandį buvo apkaltintas smurtu prieš savo draugę, turėjo atsisakyti tos idėjos ir atsiprašyti visuomenės.

Nors iš pradžių, kaip ir Lietuvoje, buvo kalbama apie antrojo šanso suteikimą, apie tai, kad jis jau atliko bausmę ir t.t. visuomenės reakcija buvo tokia, kad klubo rėmėjai paskelbė nutrauksiantys finansavimą, jei futbolininkas taps klubo nariu. Klubo rėmėjai teigė nenorintys būti asocijuojami su klubu, kuris pateisina smurtinį elgesį.

Klubo sirgaliai taip pat suabejojo sutarties su futbolininku pasirašymo siunčiamos žinutės smurto aukoms teisingumu ir socialiniuose tinkluose aktyviai skelbė nepasitenkinimą klubo vadovybės veiksmais.

Futbolo klubo vadovas Christian Fox rugsėjo 24 dieną viešai pripažino, kad mintis pasirašyti sutartį su Reece Thompson buvo „ypatingai nejautri“, sukėlusi nemalonius prisiminimus daugybei smurto aukų ir jų artimiesiems, Jis pažadėjo, kad klubo vardu nusiųs laišką nuo futbolininko nukentėjusiai merginai su atsiprašymais ir pagalbos siūlymu. Taip pat pats asmeniškai įsipareigojo susisiekti su smurto aukoms pagalbą teikiančiomis organizacijomis bei pasiūlyti bendradarbiavimą kovoje su smurtu artimoje aplinkoje. O taip pat išreiškė viltį, kad klubui pavyks atkurti pasitikėjimą sirgalių ir miesto bendruomenės akyse.

Lietuvoje mes galime tik pavydėti tokio atsakingo visuomenės ir verslo požiūrio į smurto artimoje aplinkoje problemą. Tačiau tikėkime, kad netoli tas laikas, kai moralinės vertybės taps svarbesnės už trumpalaikių pergalių džiaugsmą.

SPC kontaktai Lietuvoje

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Ankstesnis įrašas
Pagalba patyrusiems smurtą dabar jau ir telefonu 8 700 55516
Kitas įrašas
Lietuvoje didėja nepakantumas smurtui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu