fbpx

Metų pabaiga – projekto rezultatų suvestinė

Komentarų: 0

Organizacija baigė įgyvendinti projektą „Specialistų kompetencijų didinimas, teikiant pagalbą nuo smurto
nukentėjusiems asmenims“, kurį finansavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektas truko 8
mėnesius ir ką mums pavyko nuveikti?


Pirmiausia buvo suorganizuoti keturiuose rajonuose – Šilutės, Skuodo, Klaipėdos ir Kretingos – dviejų dienų mokymai „Sveikų santykių kūrimas“. Jie buvo skirti specialistams, kurie teikia pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims, t.y. mokymuose dalyvavo policijos pareigūnai, SKPC, prokuratūros darbuotojai, socialiniai darbuotojai bei vaikų teisių specialistai. 71 specialistai per šiuos mokymus pagilino žinias kaip atpažinti fizinio, seksualinio, psichinio ir ekonominio smurto apraiškas, susipažino su galios ir kontrolės mechanizmais, kurie „taikomi“ nesveikuose santykiuose. Antroji mokymų diena buvo skirta instituciniam bendradarbiavimui, jo formoms ir svarbai, organizuojant pagalbą nuo smurto nukentėjusiems asmenims, taip buvo aptartos prevencijos galimybės rajone.


Rudenį buvo suorganizuotos dvi diskusijos „Tarpinstitucinis bendradarbiavimas – efektyvi apsauga ir pagalba smurtą artimoje aplinkoje patyrusiam asmeniui“. Į diskusijas pakvietėme specialistus (41 dalyvis), kurie yra atsakingi už sprendimų priėmimus atskirose savivaldybėse. Diskusijos metu buvo pristatytas naujai sukurtas reagavimo ir pagalbos teikimo algoritmas, dėl kurio tinkamumo ir pritaikomumo vyko aršios diskusijos. Daug diskusijų tarp dalyvių sukėlė LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme numatyta pareiga įkurti tarpžinybines grupes kiekvienoje savivaldybėje. Diskusijų dalyviai turėjo atlikti užduotį iš kurios rezultatų galima reziumuoti, kad specialistai šios grupės darbą įsivaizduoja dvejopai: pirma – tai specialistų grupė, kuri sprendžia konkrečias smurto problemas, teikiant pagalbą ir paslaugas nuo smurto nukentėjusiems asmenims, kita – tai grupė planuojanti prevencines priemones smurtui mažinti rajone.


2022-12-01 suorganizuota konferencija „Tarpinstitucinis bendradarbiavimas Vakarų regione: kur esame spręsdami smurto artimoje aplinkoje problemą“. Konferencijoje dalyvavo 74 įvairių sričių specialistai iš septynių Vakarų Lietuvos savivaldybių. Konferencijos tikslas – apžvelgti dešimties metų LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo poveikį Vakarų Lietuvos visuomenei. Buvo išklausyta 15 pranešimų, kurie palietė įvairiausias mūsų gyvenimo sritis, susijusias su smurtu artimoje aplinkoje.


2022 m. lapkričio 25 d. – gruodžio 10 d. buvo surengtos 4 akcijos Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r. ir Skuodo r. savivaldybėse. Jų metu diskutavome su visuomene apie smurtą šeimose, apie jo daromą žalą asmenybės vystymuisi. Akcijų metu dalinome „gerumo“ arbatą ir skrajutes apie pagalbos teikimą nuo smurto nukentėjusiems asmenims.

Ankstesnis įrašas
Seksualinės prievartos kultūra
Kitas įrašas
#PagalbaTau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu