fbpx

Ukrainos moterų kovos įrankis Dattalionas

Komentarų: 0

Ukrainai kovojant su Rusijos agresija, jos piliečiai visam pasauliui demonstruoja neįtikėtiną drąsą, pasiaukojimą ir vienybę, siekdami pergalės. Kiekvienas daro ką gali ir ką gal net nežinojo galintis. Į grupę, kuri pavadinta „Datalionas“, susivienijusios moterys nešaudo, jos kovoja, kaip pačios vadina „skaitmeninį karą“, kiekvieną dieną fiksuodamos ir dokumentuodamos karo žiaurumus.

Viena iš „Dattaliono“ lyderių, pasivadinusi Mariya (anonimiškumas – dėl saugumo priežasčių), davė interviu kanalui FoxNewsDigital: Mūsų misija paprasta – vaizdais pasakyti pasauliui tiesą apie tai, kas vyksta Ukrainoje. Mes kovojame prieš Rusiją kaupdamos informaciją ir dokumentuodamos vaizdais tai, ką jie daro mūsų vaikams, seneliams, ką jie daro su mūsų namais. Mūsų duomenų bazėje video ir nuotraukos, telefonų kameromis užfiksuotos eilinių ukrainiečių.

Dattalionas, kurio pavadinimas sudarytas iš žodžių „Data“ (duomenys) ir „Battalion“ (batalionas) buvo sukurtas vasario 27 dieną ir šiuo metu vienija daugiau nei 120 ukrainiečių moterų, o jo duomenų bazėje balandžio 25 d. buvo daugiau nei 1800 video ir foto failų. Duomenų bazė atnaujinama kelis kartus per dieną, o įkeliami vaizdai pažymimi data ir vietove, kur buvo padaryti. Dattalionas turi grupes regionuose, kurios patikrina vaizdų autentiškumą.

Dattaliono puslapyje internete ne tik vaizdiniai liudijimai rusijos kariuomenės vykdomų nusikaltimų, čia ir dienas, valandas ir sekundes nuo karo pradžios skaičiuojantis laikrodis bei tarptautinei auditorijai skirti klausimai, kada jau bus peržengta raudona linija, po kurios pasaulis imsis realių veiksmų. „Putino kariuomenė naudoja uždraustus ginklus. Jie žudo moteris ir vaikus gatvėse. Ar to negana? Rusų kareiviai prievartauja moteris ir palieka jas mirti gatvėse. Ar to negana?

DATTALION: Ukraine’s data battalion

Pagalba patyrusiems smurtą:

Telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 09:00 iki 17:00

Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; nuo 09:00 iki 17:00  V nuo 09:00 iki 16:00

SKPC kontaktai Lietuvojespecializuotospagalboscentras.lt

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.

Ankstesnis įrašas
Mindaugas Akelaitis – reikia šalinti priežastis, o ne pasekmes
Kitas įrašas
Nepageidaujamas pamokslavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu