fbpx

Seksualinio smurto atvejų Ukrainoje daugėja

Komentarų: 0

Kas kartą ukrainiečiams išvijus rusus iš okupuotų teritorijų sužinome naujų liudijimų apie klaikius nusikaltimus, kuriuos rusai padarė Ukrainoje. Išprievartautos moterys – vienas baisiausių. Pasaulis buvo šokiruotas po pirmųjų pranešimų apie prievartą prieš beginkles moteris. Dabar tokių jau šimtai.

„Į mūsų karštąją linija skambina mergaitės ir moterys ieškodamos pagalbos, tačiau dėl vykstančių mūšių dažnai negalime padėti, nes tiesiog neįmanoma jų pasiekti“,,

– „The Guardian“ leidiniui sakė Kateryna Cherepakha“, nevyriausybinės organizacijos „La Strada Ukraine“ prezidentė. Ši organizacija rūpinasi  prekybos žmonėmis, smurto artimoje aplinkoje ir seksualinio išnaudojimo aukomis. „Seksualinė prievarta yra stigmatizuota ir taikos metu, apie ją dažnai tiesiog nepranešama. Aš bijau, kad tai, ką sužinome yra tik ledkalnio viršūnė“, – sako moteris.

Išžaginimas ir seksualinė prievarta yra karo nusikaltimas ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimas, o Ukrainos generalinis prokuroras ir Tarptautinis Baudžiamasis Teismas  jau pranešė, kad pradeda tyrimus dėl seksualinio smurto.  Tačiau tolima teisingumo galimybė nepadeda išsklaidyti Ukrainos moterų baimių dėl to, kas dar gali įvykti kare, kuris dar toli gražu nesibaigė.

Mes visi tikime Ukrainos pergale ir tuo, kad nusikaltėliai bus nubausti. Tačiau turime nepriprasti prie žiaurių vaizdų, o šimtai ir tūkstančiai nusikaltimų neturi virsti statistika. Nepailskime teikti pagalbą Ukrainos kovotojams ir civiliams gyventojams. O ją teikdami, galvokime ir apie moteris. Joms reikia ne tik maisto ir vandens bei higienos reikmenų.  Reikia ir skubiosios kontracepcijos priemonių.

Šaltinis: TheGuardian

Pagalbą moterims Ukrainoje renka ir Moterų informacijos centras.

Sąskaitos Nr. LT257300010166331908

Pagalba patyrusiems smurtą:

Telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 09:00 iki 17:00

Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; nuo 09:00 iki 17:00  V nuo 09:00 iki 16:00

SKPC kontaktai Lietuvojespecializuotospagalboscentras.lt

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.

Ankstesnis įrašas
Nepageidaujamas pamokslavimas
Kitas įrašas
Naujas projektas, skirtas specialistų kompetencijoms didinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu