fbpx

Kavinė „Spilgutė“

„Visa šeima ilgai galvojome, kaip pavadinti naują mūsų verslo padalinį – kavinę. Mintys vis sukosi apie tekstilę, siuvimo ir audimo reikmenis. Ir vieną naktį kažkas lyg pakuždėjo: „spilga“. Nubudau ir galvoju…. visai neblogas pavadinimas mūsų naujai kavinei. Gal ne visiems suprantama, kas ta spilga, tačiau žemaičiai puikiai žino, kad tai – žiogelis, kuris buvo naudojamas susegti drabužiams. Taip ir atsirado Darbėnuose kavinė „Spilgutė“, – pasakoja verslininkė Daiva Dudėnienė

Kavinė atidaryta 2022 m. kovo mėnesį ir jau susilaukė pagyrų iš klientų, sakančių, kad „Spilgutėje“ pavalgysi, kaip pas mamą. Kavinei vadovauja Daivos Dūdėnienės dukra Ernesta. Ernesta teigia, kad idėja įkurti kavinę atėjo netyčia: iš pradžių galvota, kad bus tik kava ir pyragėliai, o įgyvendinant projektą buvo išsiplėsta iki karštųjų patiekalų. Kavinės „Spilgutė“ patiekalams keliami du pagrindiniai reikalavimai: maistas turi būti lietuviškas ir kokybiškas. Patiekalai neužšaldomi, todėl visada yra šviežiai pagaminti. Žvitri svečio akis pastebės, kad ant stalų puikuojasi lininės servetėlės su išsiuvinėta monograma, o vazose pamerktos lietuviškos lauko gėlytės: rugiagėlės, dobilai, aguonos ar ramunėlės. Visa tai pamačius galima drąsiai teigti, kad tekstilininkė Daiva ir jos šeima puoselėja lietuviškas vertybes.

Kavinėje „Spilgutė“ galima paragauti skanių šonkauliukų su troškintais kopūstais ir krienais, stambiai tarkuotų bulvinių blynų su lašiša, silke ar česnakiniu varškės padažu, didelių lietuviškų cepelinų su spirgais ir kitų lietuviškų tradicinių patiekalų. Jauki, namus primenanti kavinukės aplinka kviečia švęsti gimtadienius bei kitas šeimos šventes.

Tame pačiame pastate darbėniškė tekstilininkė Daiva Dūdėnienė yra įkūrusi muziejų ir amatų centrą “Tekstiles kelias”. Tautinių juostų ir rankšluosčių muziejuje – net 700 eksponatų ir visi jie savotiški, išskirtiniai, nepakartojami. Surinktos tautinės juostos yra įtrauktos į Lietuvos rekordų knygą kaip gausiausias tautinių juostų rinkinys, kurį sudaro 293 juostos. Juostos skiriasi savo spalvomis, raštais, išaustais žodžiais, čia kiekvienas eksponatas turi savo istoriją. Įausti žodžiai, gražūs ir prasmingi palinkėjimai, inicialai, reikšmingos datos gaubia paslaptimi mūsų tautos istoriją. Amatų centre vyksta audinių atpažinimo, muilo darymo ir vilnos vėlimo edukacijos.

Tekstilininkės Daivos teigimu, geriausiai daryti tai, ką moki, tuomet seksis, o ir rezultatas geriausias tuomet, kai darbą darai su meile ir išmanymu. “Kad nenutrūktų sukurto verslo gija ir vyktų tęstinumas būtina perduoti žinias jaunimui, nes jei mes neperduosim – tai kas tada perduos?”, – klausia Daiva Dūdėnienė, viename pastate įkūrusi tekstilės muziejų, siuvyklą, tekstilės gaminių parduotuvę ir kavinę. Apjungusi skirtingus verslus po vienu stogu, gali tik džiaugtis nestokojanti susidomėjusių klientų srauto.

Kavinė – muziejus – amatų centras įsikūręs Vaineikių g. 8, Darbėnai, Kretingos r.

https://www.facebook.com/dairunija/

https://www.facebook.com/SPILGUTE

Meniu