fbpx

Salantų pyragas

„Verslininke tapau iš bėdos. Kai 1996 m. Salantuose uždarė Kretingos kooperatyvo kepyklą, aš tapau bedarbe, užsiregistravau Darbo biržoje. Tačiau supratau, kad man darbo niekas nepasiūlys, reikia pačiai ką nors daryti. Vyras pritarė mano idėjai apie nuosavą kepyklą ir mes vietoj išeitinės pašalpos pasiėmėme seną kepyklos įrangą. Taip ir pradėjome kepti savo gaminius. Pagal profesiją aš esu maisto technologė ir man patinka rūpintis, kad gaminiai būtų skanūs ir tinkamų receptūrų. Visi buvo pasiilgę mielinio Salantų pyrago, todėl verslo pradžia buvo sėkminga“, – prisimena verslininkė Rūta Šiaulienė.

Šiandien kepykloje dirba 19 darbuotojų, iš jų 10 yra šeimos nariai. „Gal kažkas iš šeimos narių perims verslą? Mano visa šeima yra pasilikusi Salantuose, jiems patinka čia gyventi“, – pasakoja Rūta. O pasiteiravus, kuo gi ypatingas daugelio mėgstamas ir liaupsinamas Salantų pyragas, ji nedvejodama atsako, jog Salantų pyragas ypatingas tuo, kad jo žmonės neatsivalgo jau 27 metus, nors kepama vis pagal tą patį receptą. Dabar Salantų pyragas turi tautinio paveldo sertifikatą ir garsina Salantus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Salantų miestelio parduotuvėje šalia legendinio mielinio Salantų pyrago puikuojasi vyresnio amžiaus žmonėms vaikystę primenantys lietuviški riestainiai, daugelio vadinti “kringeliais”, sentimentus keliantys „roksai“, dailūs keksiukai, senoviškas pyragas „Draugystė“, šiltus prisiminimus žadinantis trupintas pyragas su uogiene. Šie konditerijos gaminiai kepami rūpestingai laikantis senos receptūros. Neseniai kepykla įsigijo šakočių kepimo įrangos ir kepa skanius sviestinius burnoje tirpstančius šakočius.

Lauktuvėms pirkėjai mielinį purų Salantų pyragą, kartais pamargintą razinomis, perka ne tik švenčių metu, bet ir kasdien, o ypač vasarą, kai prisirpsta daržuose braškės, miškuose mėlynės, žemuogės, kai sukamas šviežias medus.

Salantų pyrago galima įsigyti:

Firminėse „Salantų pyrago“ parduotuvėse – Rotušės a. 1, Kretinga ir Turgaus a. 17, Salantai

Meniu