fbpx

Baltuonių kalakutų ūkis

„Idėja auginti kalakutus kilo dėl neišnaudotos verslo nišos, kadangi prieš trisdešimt metų Lietuvoje buvo auginami tik veisliniai kalakutai, o mėsinių paukščių pasiūlos nebuvo. Mėsinių kalakutų auginimo pradžia buvo nelengva – kalakučiukų kiaušinius siųsdavomės net iš Amerikos, Kanados ir perindavome savo inkubatoriuje“, – prisimena verslininkė Vilija Baltuonienė.

1995 m. Vilija ir Vladas Baltuoniai buvo vieni iš pirmųjų Lietuvoje, kurie ėmė auginti mėsinius kalakutus ir prekiauti jų skerdena. Baltuonių ūkyje auginami ir prižiūrimi kalakutai yra palaidi, neuždaryti narvuose. „Kalakutams lesalus, t.y. kviečius, pupas, žirnius auginame patys, nes turime daug žemės. Mūsų įmonėje dirba 50 žmonių. Turime savo kalakutų augintojus, skerdikus, fasuotojus, rūkyklėlę ir mėsos apdirbimo cechą. Dirbame be tarpininkų, todėl kalakutienos produkcijos kokybe esame garantuoti “, – džiaugiasi Vilija Baltuonienė.

Kalakutiena – viena sveikiausių paukštienos rūšių, nes kalakutas bet ko nelesa. Kadangi verslininkai patys augina kalakutams lesalus, tai ir mėsos skonis visai kitoks. Kalakutiena, skirtingai nuo kitų rūšių, turi baltos ir raudonos mėsos. Iš kalakutienos krūtinkaulių ar nugarėlių išverdamas sodrus, intensyvus sultinys. Norint išsivirti liesesnio sultinio rekomenduojama rinktis kalakutienos krūtinkaulius, o riebesniam sultiniui – kalakutienos nugarėles. Pasirinkus skirtingus terminio maisto apdorojimo būdus įvairių patiekalų galima paruošti iš daug baltymų turinčios kalakutų krūtinėlių mėsos. Kalakutai užauginami nuo 20 iki 30 kilogramų svorio, o kalėdinis kalakutas užauga per 2-3 mėnesius.

Verslininkė V. Baltuonienė lauktuvėms siūlo parvežti rūkytos krūtinėlės, rūkytų blauzdelių, prie alaus derančių rūkytų uodegėlių, o Kalėdų proga populiari dovana – šviežias kalakutas.

Baltuonių ūkyje auginama kalakutiena prekiaujama Vilniuje, Kaune, Žemaitijos regione (Kretingoje, Mažeikiuose, Telšiuose, Skuode). Šviežia kalakutiena tiekiama į darželius, kavines, restoranus. Firminėse kalakutienos krautuvėlėse galima įsigyti: marinuotų kepsnelių, marinuotų šašlykų, kalakutienos krūtinėlės, šaltienos rinkinukų, blauzdelių, šlaunelių. Rūkytų gaminių pasiūla taip pat nemaža – kalakutienos filė, šlaunelės, blauzdelės. Naujiena – konservuota kalakutiena.

www.kalakutai.lt

https://www.facebook.com/profile.php?id=100054566554308

Meniu